1845/730
Nanny Still (f. 1926, d. 2009)
To vaser af klart glas med underfang af ravfarvet og blåt glas, dekoreret med hvide striber. Sign. Riihimäen Lasi 04 og 07, Nanny Still. Udført hos Riihimäen Lasi, Finland. H. 8,5 og 22,5.
Nogle overfladeridser.
Moderne kunst og design, 6. november 2018
Vurdering
Hammerslag