1845/​730

Nanny Still (f. 1926, d. 2009)

To vaser af klart glas med underfang af ravfarvet og blåt glas, dekoreret med hvide striber. Sign. Riihimäen Lasi 04 og 07, Nanny Still. Udført hos Riihimäen Lasi, Finland. H. 8,5 og 22,5.

Nogle overfladeridser.

Moderne kunst og design, 6. november 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.100 DKK
800 DKK
750 DKK