1822/1565
Seks karafler af glas, bl.a. en med blomsterkrans i emaljefarver, en med egeløv og to med vinløv. Delvis Holmegaard. 19. årh. H. 20–24 cm. (6)
Ikke alle propper er tilhørende. Den ene røde med revne på hals. Brugsslitage.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud