Adolf Heinrich-Hansen (f. København 1859, d. Fredensborg 1925)
En rytter ved et lille bondehus. Sign. Ad. H.-H. Olie på lærred monteret på lærred. 50×52.
Én mindre reparation. Behov for let overfladerensning.