2115/​742

Jesper K. Thomsen

Daybed af formbøjet bøg, beklædt med flettet kernelæder. Udført hos Normann Copenhagen. H. 33. L. 182. B. 75.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Læderstropper med pletter.

Moderne kunst og design, 13. april 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK