2115/742
Daybed af formbøjet bøg, beklædt med flettet kernelæder. Udført hos Normann Copenhagen. H. 33. L. 182. B. 75.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Læderstropper med pletter.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag