785/30
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
“Figur, Ubud”. Sign. på bagsiden Ejler Bille, Bali (nr. 1) Februar 1976. Olie på lærred. 54×46.
Udstillet: Martsudstillingen, Den Frie, København, 1977, kat. nr. 1, geng. i kataloget.
Cobra, 3. marts 2008
Vurdering
Hammerslag