2441/525
Gulvkrukke af keramik modelleret med horisontale riller. Dekoreret med rød glasur. Sign. monogram, 09. Mærket med mærkat “Better Lübbert. Red Rythme”. Unik. H. 77.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Fodrand med små kantafslag, munding med minimale glasurafskalinger.
Vurdering
33 bud
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 (Autobud) | ||
251213 | ||
835125 | ||
251213 | ||
99515 | ||
251213 | ||
99515 | ||
251213 | ||
315020 | ||
251213 | ||
102054 | ||
1039988 | ||
251213 | ||
894200 | ||
251213 | ||
843155 |