2203/41
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående yngling, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 39. B. 30. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger. Figur lidt løs.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag