2114/75
Indisk miniature med paladssceneri, en mand gør kur til kvinde. Gouache og guld på papir. I glas. Nordindien, 19. årh. Ca. 33×23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Undersøgt i ramme uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. april 2021
Vurdering
Hammerslag