2121/156
Dansk maler, 19. årh.
Portræt af Julie Demant, f. Hornung. 1851. Utydeligt sign. Julius [Meyer] [...]. Kul og vandfarve på papir monteret på papir. Bladstørrelse 32×25.
Fugtpletter. Fugtskjolder på underliggende papir. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag