1842/92
Dansk maler 19. årh.
Opstilling med en kurv violer og anemoner i en skovbund. Sign. A. F. 1882. Olie på lærred. 26,5×30.
Lærred bør strammes let op. Minimale krakeleringer og enkelte retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 15. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag