2118/912
Lauritz Hjorth (f. Rønne 1834, d. sst. 1912)
Vase af stentøj, dekoreret i relief med blå glasur. Sign. og stemplet S117. H. 14,5.
Mindre afslag.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag