2118/​912

Lauritz Hjorth (f. Rønne 1834, d. sst. 1912)

Vase af stentøj, dekoreret i relief med blå glasur. Sign. og stemplet S117. H. 14,5.

Mindre afslag.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK