Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra Bonnybugten. Sign. P. H. H..? På bagsiden betegnet “Factorier ved ”Bonny“. Biflod i Nigerdeltaet Guinea”. Blyant, pen og gouache på papir monteret på papir. Lysmål 16,5×125,5.
Papiret er gulnet. Nålehuller i hjørner. Enkelte minimale misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023
16 bud