2119/162
Christen Roesgaard (, 20. årh.)
En svanefamilie. Sign. Christen Roesgaard 1949. Bly og vandfarve på papir. Lysmål 45,5×58,5.
Papiret er gulnet. En revne i øverste venstre hjørne. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag