2117/717
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
Komposition i to dele fra “Det genskabte køkken”, 1980. Sign. Per Kirkeby, e.a. xx/xx. Litografi i farver. Samlet bladstørrelse 90×63. Uindrammet. (2)
Litteratur: Wivel nr. 15.
Mindre folder og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 27. april 2021
Vurdering
Hammerslag