1950/​339
Tre havefigurer af kunststen i form af putti holdende attributer. 20. årh. H. 52. (3)

Be­skriv­el­se

Patina efter vejrlig. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Skulpturer & bronzer

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag