2435/​14

Større spejl i ramme af rigt dekoreret forgyldt træ. Prydet med perlestaf, akantus og bladværk. 19. årh. H. 230. B. 117.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Pyntelister mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag