2442/7073
Dansk snedkermester
Et par sofa-/sideborde af bejdset eg med kehlet kant og underliggende hylde. H. 56. L. 50. B. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Nogle skruer mangler. Et bord med delvis løs top.
Vurdering