1445/719
Grete Jalk (f. 1920, d. 2006)
Rundt bord af mahogni med to tillægsplader. Model 2–5. Udført hos P. Jeppesen. H. 72. Diam. 135. L. 245. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 4. november 2014
Vurdering
Hammerslag