1445/​719

Grete Jalk (f. 1920, d. 2006)

Rundt bord af mahogni med to tillægsplader. Model 2–5. Udført hos P. Jeppesen. H. 72. Diam. 135. L. 245. (3)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.

Moderne kunst og design, 4. november 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
250 DKK