2132/610
Kurt R. Hoffmann Sonderborg (f. Sønderborg 1923, d. 2008)
Komposition. Sign. Sonderborg, 22/49. Litografi. Bladstørrelse 92×60. Uindrammet.
Lidt smuds/håndteringsmærker, samt nogle folder langs kanterne.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag