2032/76
A. Riis Carstensen (f. Sennels ved Thisted 1844, d. Helsingør 1906)
Marine med skib for fulde sejl. Sign. A. Riis Carstensen. Olie på lærred. 34×69.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for rensning. Lærred bør strammes op. Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag