1839/21
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
En ung pige henter vand ved en å. Sign. monogram 1912. Olie på lærred. 35×32.
Enkelte minimale krakeleringer. Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018
Vurdering
Hammerslag