2439/​869

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“PH-4/4”. Fatningshus af forniklet metal. Stemplet Pat. Appl. Udført hos Louis Poulsen, 1926–1928.

Tidlig variant uden omløber.

Brugsslitage, herunder ridser, mærker og anløbninger. Indmad/fatning samt skruer til top mangler.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

900971 6.500 DKK
165774 (Autobud) 6.000 DKK
900971 6.000 DKK
165774 5.500 DKK
1106678 (Autobud) 5.000 DKK
165774 5.000 DKK
1106678 (Autobud) 3.400 DKK
911247 3.200 DKK
1106678 3.000 DKK