1250/185
Lauritz Sørensen-Enslew (f. Enslev 1867)
Nordatlantisk kystparti. Sign. Sörensen-Enslev. Olie på træ. 26×32.
Behov for overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier og antikviteter, 10. december 2012
Vurdering
Hammerslag