911/144
Flamsk maler, 16. årh.s slutning
Venus og Amor. Usigneret. Olie på træ. 26×41.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 100, 1958 nr. 105.
Ældre malerier og tegninger, 29. november 2022
Vurdering
Hammerslag