1820/97
Ubekendt maler, 19. årh.
“Morgenandagt”. Usigneret. Olie på lærred. 53×41.
Talrige krakeleringer og mindre afskalninger. Behov for rensning. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 14. maj 2018
Vurdering
Hammerslag