2438/929
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Spisebord af palisander, plade med udtræk og to halvrunde klapper, hertil to tillægsplader med sarg, stående på let tilspidsede runde ben. Udført hos Sibast Møbler. H. 72. L. 72/290. B. 106.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Vurdering
998291 |