2022/39
Et par store franske Louis Philippe kandelabre af forgyldt bronze, hver med fem svungne lysarme, støbte med ornamentik. 19. årh.s slutning. H. 69 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. To/tre lysarme med rep. Blomst-ornament på lysarm mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud