Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
Parti fra en søbred med udsigt til bjerge, antagelig Genevesøen. Sign. C. Z. Olie på lærred. 25,5×34.
Enkelte mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020