2041/​103

Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)

Parti fra Køge Bugt. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 35×43.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1407, 2014 nr. 126.

Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

3.000 kr.

3.000 kr.