2041/103
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972)
Parti fra Køge Bugt. Sign. Ole Ring. Olie på lærred. 35×43.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1407, 2014 nr. 126.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag