1946/10
Knud Larsen (f. Vinderød 1865, d. Frederiksberg 1922)
En ung kvinde plukker blomster. Sign. Knud L. 1920. Olie på lærred. 53×69.
Behov for rensning. Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op. Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag