4/​104

Anders Fogelin (f. 1933, d. 1982)

“Fjällstation”. Signerad. Oljemålning. Duk 60×73 cm.

Proveniens: Bruno Alfredssons samlingar, Helsingborg.

http://www.bruun-rasmussen.dk/vfs/news/5400.html[NB! Gratis transport fra Landskrona til København d. 30–11-07]

Malerier, 25. november 2007

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK