4/104
Anders Fogelin (f. 1933, d. 1982)
“Fjällstation”. Signerad. Oljemålning. Duk 60×73 cm.
Proveniens: Bruno Alfredssons samlingar, Helsingborg.
http://www.bruun-rasmussen.dk/vfs/news/5400.html[NB! Gratis transport fra Landskrona til København d. 30–11-07]
Malerier, 25. november 2007
Vurdering
Hammerslag