2416/2
Sidebord af satinwood, sarg med skuffe, dekoreret med marquetteri og gallerikant af messing, cabriole ben hvorimellem hylde. Regence form. 20. årh. H. 74,5. B. 28. D. 27.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Let falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag