Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Le monde contrairé”. Sign. Jorn 60–61, 23/30. Litografi i farver. Udgivet af Galerie Rive Gauche, Paris. Trykt hos Beaudet, Paris. Bladstørrelse 70×50.
Litteratur: Van de Loo nr. 229.
Papiret er let gulnet. Mindre bløde buk.
Moderne kunst og design, 3. august 2021