1309/1701
Engelsk smørskål af sterlingsølv, ligeknækket korpus med gennembrudt fane, lågknop af ben. Sheffield, 20. årh. Vægt ca. 280 gr. H. 8.
Mindre ridser og mærker.
Varia, 28. februar 2013
Vurdering
Hammerslag