1309/​1701

Engelsk smørskål af sterlingsølv, ligeknækket korpus med gennembrudt fane, lågknop af ben. Sheffield, 20. årh. Vægt ca. 280 gr. H. 8.

Mindre ridser og mærker.

Varia, 28. februar 2013

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

2.300 DKK