1719/​142
Chr. Ishöy: Parti med Marmorbroen. Sign. Chr. Ishöy. Olie på lærred. 48×67.

Be­skriv­el­se

Parti med Marmorbroen. Sign. Chr. Ishöy. Olie på lærred. 48×67.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier og møbler, 8. maj 2017

Ældre malerier

Kunstner

Chr. Ishöy

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

Budhistorik

(Autobud) 1.250 kr.
1.200 kr.
1.000 kr.