12142/158
Fransk rejseur i messing med sider af slebet glas, skive af hvid emalje med sorte romertal. Værket stemplet France. Ca. 1900. H. 11. B. 8. D. 6,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag