2014/62
Italiensk skrivebord af eboniseret træ, rigt indlagt med elfenben, sarg med tre skuffer. 19. årh. H. 78. L. 130. B. 70.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Flere manglende/løse lister. Intarsia bortfald.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag