2138/​470

Japansk vase af patineret bronze, kugleformet korpus på høj, slank fod, slank hals med to kantede hanke. Sign. Seiya. Meiji 1868–1912. H. 31.

Åben samling ved bund. Enkelte ridser og mærker. Boret hul på fodstykke.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK