2426/​2030

Omega

Seamaster af forgyldt stål og stål. Mekanisk værk med manuel optræk. Rem af sort læder. Ø 34 mm. Ca. 1970.

Æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Senere uoriginal rem. Nogle ridser på glas.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

1141795 2.600 DKK
881593 (Autobud) 2.500 DKK
1049124 2.500 DKK
881593 (Autobud) 2.400 DKK
1141795 2.300 DKK
881593 2.200 DKK
1159501 2.100 DKK
816864 2.000 DKK