896/160
Fransk kommode af rosentræ med beslag af forgyldt bronze, svungen plade af breche d'alep. Louis XV stil, 19. årh.s slutning. H. 92. B. 126. D. 63.
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020
Vurdering
Hammerslag