1413/​891

E. Dragsted m. fl.

Marmeladekrukke af glas med låg og ske af sterlingsølv. Dessin nr. 28. Samt italiensk krukke af sterlingsølv. Stemplet Padova. Vægt ca. 320 gr. H. 6 og 13. Ske L. 15,5. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Gravering ridset væk på E. Dragsted låg.

Moderne kunst og design, 25. marts 2014

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
(Autobud) 1.500 DKK
1.450 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK