1413/891
E. Dragsted m. fl.
Marmeladekrukke af glas med låg og ske af sterlingsølv. Dessin nr. 28. Samt italiensk krukke af sterlingsølv. Stemplet Padova. Vægt ca. 320 gr. H. 6 og 13. Ske L. 15,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Gravering ridset væk på E. Dragsted låg.
Moderne kunst og design, 25. marts 2014
Vurdering
Hammerslag