1332/1572
Barokform lågkrus af sølv, gæk og fødder i form af løver, låg fattet med mønt. Utydeligt stemplet. Vægt 1128 gr. H. 20 cm.
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 8. august 2013
Vurdering
Hammerslag