2119/16
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Fjordparti i stille vejr. Sign. JECR, 1891. Olie på lærred. 60×49,5.
Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud