2443/​240

Samling hollandske og sydeuropæiske fliser af fajance, dekorerede i blåt og mangan med religiøse motiver, blomstervaser, landskaber mm. Enkelte monteret i ramme. 18.-19. årh. Bestående af 159 dele. (159)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere fliser med afslag, revner og reparationer/krakeleringer.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

10 bud

49491 4.600 DKK
1123040 (Autobud) 4.400 DKK
49491 4.200 DKK
1123040 4.000 DKK
1136577 (Autobud) 3.800 DKK
1123040 3.800 DKK
1136577 3.200 DKK
1123040 (Autobud) 3.000 DKK
1136577 2.900 DKK
1123040 2.000 DKK