2132/​102

Empire brødkurv af rød- og grønmalet metal, dekoreret med rosenranke langs kant, hanke og pynteliste af messing. 19. årh. H. ved hank 12. L. 36.

Brud. Rust. Krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag