2132/102
Empire brødkurv af rød- og grønmalet metal, dekoreret med rosenranke langs kant, hanke og pynteliste af messing. 19. årh. H. ved hank 12. L. 36.
Brud. Rust. Krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag