2437/797
Pierre Lottier
Skammel med stel af eg, sæde betrukket med patineret skind. Udført hos Valentí, spanien. 1940érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med slitage.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag