2108/978
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Spillebord af bøg med opklappelig og drejbar top samt messingbeslag. Model 4500. Formgivet 1963. Udført hos Fritz Hansen. H. 58/60. L. 90/120. B. 60/90.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|