2022/4
H. A. Brendekilde (f. Brændekilde 1857, d. Jyllinge 1942)
Vinterdag hvor der skovles sne. Sign. H. A. Brendekilde. Olie på lærred. 65×95.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag